Stały Partner KNL LOGITOR to przedsiębiorstwo Cronimet PL z siedzibą w Inowrocławiu. Jest częścią międzynarodowej grupy Cronimet Holding, z powodzeniem działając w Polsce od 2003 roku.

Grupa Cronimet powstała w 1980 roku w Niemczech. Początkowo była to mała, rodzinna firma, która handlowała złomem. Jednak od samego początku prowadziła działalność w oparciu o własną misję, której najważniejszym założeniem było skoncentrowanie się na potrzebach klientów i dostawców. Obecnie głównym przedmiotem działalności firmy jest hurtowy handel złomem stali nierdzewnej oraz metali nieżelaznych. Cronimet jest niekwestionowanym liderem branży recyklingu metali i handlu surowcami metalowymi.

Od lat Grupa Cronimet sukcesywnie wspiera ciekawe inicjatywy naukowe mające na celu ochronę środowiska, promocję młodych, zdolnych studentów oraz absolwentów wyższych uczelni. Wysoki standard obsługi oraz jakość świadczonych usług pozwoliły na osiągnięcie czołowej pozycji na rynku. Firma posiada certyfikaty ISO 9001: 2000 oraz ISO 14001:2004 w zakresie recyklingu złomu stali stopowych i metali kolorowych. Cronimet PL posiada aktualnie 4 oddziały – koło Inowrocławia, koło Częstochowy, w Mielcu oraz w Szczecinie, gdzie właśnie otwierany jest nowoczesny terminal przeładunkowy. Holding zatrudnia 5000 pracowników, posiada ponad 50 oddziałów na 4 kontynentach i ponad milion ton złomu i rud metali. Podejmowane przez firmę działania na rzecz ochrony środowiska przynoszą szereg korzyści. Dzięki recyklingowi metali możliwa jest ochrona i zachowanie naturalnych złóż, oszczędzanie energii, ochrona środowiska przed dalszą eksploatacją oraz obniżenie kosztów produkcji.