W dniach 28 lutego i 1 marca członkowie Koła Naukowego Logistyki LOGITOR w składzie: Elwira Chrzanowska, Katarzyna Reich, Laura Drygalska, Oliwia Gierasimiuk, Julia Skibicka, Marta Gutowska, Szymon Parzonka, Damian Pesta, Miłosz Rafalski, Michał Leszczyński, Patryk Kwiatkowski wzięli udział w V edycji konferencji naukowej „LOGiDEAS”,  zorganizowanej w Poznaniu przez Studenckie Naukowe Koło Logistyki „CORLOG” we współpracy z Wyższą Szkołą Logistyki. Celem konferencji było zapoznanie się z innowacjami stosowanymi między innymi w łańcuchu dostaw, w  magazynach z wykorzystaniem nowoczesnej technologii. Warto nadmienić, iż mieliśmy okazję porozmawiać z potencjalnymi pracodawcami.

W wydarzeniu brały udział koła naukowe z różnych uczelni wyższych w Polsce oraz przedstawiciele przedsiębiorstw i instytucji, w tym GLS Polska, Urząd Miasta Poznań. Tematy, które były poruszane na konferencji to: projekt SULPiTER, Logistyka miejska – alternatywne formy transportu, Gospodarka 4.0, Przepływ towarów w systemach magazynowych – analiza zagadnienia, Autonomiczność pojazdów samochodowych, Innowacyjność produktów i systemów logistycznych, Inteligentne tachografy jako narzędzie usprawniające pracę kierowców i innych podmiotów transportowych w transporcie drogowym – analiza szans i zagrożeń, Dlaczego nie warto dać się wpuścić w jeden kanał?, Rentis 4.0.
Konferencja była doskonałą okazją do pogłębiania wiedzy zarówno teoretycznej, jak i praktycznej.
Sprawozdanie sporządzone przez Oliwię Gierasimiuk oraz Patryka Kwiatkowskiego.